fbpx
[get_banners]

Дайджест новин законодавства і практики за період з 05.10.2015 по 11.10.2015 РУБРИКА “ПОДАТКИ І ОБЛІК”

In: Дайджести новин законодавства і практики 25 Nov 2015

За якою формою подавати декларацію з екологічного податку за ІІІ квартал

Податківці роз’яснили, за якою формою подавати декларацію з екологічного податку.

Так, нова форма Податкової декларації з екологічного податку встановлена  Наказом Міністерства фінансів України від 17.08.2015 № 715 „Про затвердження форми Податкової декларації екологічного податку”, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 03.09.2015 за № 1052/27497.

Даний Наказ набрав чинності з 25 вересня 2015 року.

Оскільки до визначення нових форм декларацій, які набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення, є чинними форми декларацій, чинні до такого визначення.

Таким чином, Податкова декларація з екологічного податку за ІІІ квартал 2015р. подається за старою формою, затвердженою наказом Державної податкової адміністрації України від 24.12.2010 № 1010 „Про затвердження форми Податкової декларації екологічного податку”, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 12.01.2011 за № 26/18764, а за ІV квартал 2015р. та наступні податкові періоди – за новою формою, затвердженою Наказом № 715.

Лист ДФС від 01.10.2015 р. № 36262/7/99-99-15-04-01-17

 

Хто не подає Звіт про суми податкових пільг

Державна фіскальна служба надала пояснення, хто не подає Звіт про суми податкових пільг.

Так,   відповідно до пункту 8 Порядку обліку сум податків та зборів, не сплачених суб‘єктом господарювання до бюджету у зв‘язку з отриманням податкових пільг, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2010 року № 1233 – податкові пільги визначаються за операціями з постачання товарів та/або послуг, що є об’єктами обкладення ПДВ та звільнені від оподаткування або оподатковуються за нульовою ставкою, а також за операціями, до яких застосовані спеціальні режими оподаткування в галузі сільського господарства.

Оскільки за операціями з постачання товарів/послуг, які не є об‘єктом оподаткування ПДВ, податкові пільги не визначаються, то платник податку, який здійснює такі операції, не повинен подавати Звіт про суми податкових пільг.

Лист ДФС від 18.09.2015 р. N 14408/10/26-15-15-01-09

 

Статистичний звіт з праці за формою 6-ПВ скасовано

Державна служба статистики України виключила з переліку статистичної звітності звіт № 6-ПВ (річна) «Звіт про кількість працівників, їхній якісний склад та професійне навчання»       

Наказ Державної служби статистики України “Про внесення зміни до наказу Державної служби статистики України від 05 серпня 2014 року № 224 “Про затвердження форм державних статистичних спостережень зі статистики праці” від 30.09.2015 р. № 221

 

Використання платіжних терміналів – що є доходом та коли визнається дохід

Фіскальна служба роз’яснила, коли визнається дохід та що, власне, є доходом платника єдиного податку при здійснення розрахунків через платіжний термінал.

Так, при здійснення розрахунків через платіжні термінали доходом фізичної особи — платника єдиного податку вважається вся сума, що надійшла на розрахунковий рахунок. 

Днем отримання доходу фізичної особи — платника єдиного податку, який здійснює розрахунки через платіжний термінал, є день надходження коштів на розрахунковий рахунок платника.

До книги обліку доходів вносяться доходи за підсумками робочого дня, які надійшли на розрахунковий рахунок платника, отримані готівкою та/або вартість безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг).

 Лист ГУ ДФС у м. Києві “Щодо визначення дня отримання доходу фізичною особою – підприємцем – платником єдиного податку, яка здійснює розрахунки через платіжний термінал” від 25.09.2015 р. № 2846/Г/26-15-17-04-14

 

 

Продаж алкогольних напоїв через Інтернет та розрахунки через платіжні термінали

Податківці надали роз’яснення щодо застосування РРО при здійсненні різних операцій.

1)    Торгівля алкогольними напоями через Інтернет.

Правила роздрібної торгівлі алкогольними напоями від 30.07.1996р. № 854 передбачають забезпечення стану приміщень для роздрібної торгівлі алкогольними напоями згідно із санітарно-технічними, санітарно-гігієнічними, технологічними, протипожежними та іншими нормами.

Торгівельна площа при цьому повинна бути не менше як 20 кв.м., обладнана торговельно-технологічним устаткуванням (вітрини, прилавки, пристінні гірки тощо), охоронною і протипожежною сигналізацією, з достатнім освітленням, опаленням і вентиляцією.

Отже, займатись торгівлею алкогольними напоями через інтернет-магазин не можна.

2)    Застосування платіжних терміналів та платіжних карток.

Враховуючи, що:

безготівкові розрахунки – це перерахування коштів з рахунків платників на рахунки отримувачів коштів, а також перерахування банками за дорученням підприємств і фізичних осіб коштів, унесених ними готівкою в касу банку, на рахунки отримувачів коштів, а

готівкові розрахунки – це платежі готівкою підприємств (підприємців) та фізичних осіб за реалізовану продукцію (товари, виконані роботи, надані послуги), а також за операціями, які безпосередньо не пов’язані з реалізацією продукції (товарів, робіт, послуг) та іншого майна, то

операції з оплати вартості товару чи послуг готівкою є готівковими розрахунками, а операції з оплати товарів та послуг через платіжні термінали та мережу Інтернет з використанням електронних платіжних засобів є безготівковими розрахунками.

Лист ДФС від 01.10.2015 р. № 20887/6/99-99-22-07-03-15

 

Як подати копії документів, що додаються до скарги на постачальника про відмову надати податкову накладну

 

Податківці відповіли на запитання, яким чином подати копії документів, що додаються до скарги на постачальника про відмову надати податкову накладну.

Так, враховуючи те, що не реалізовано технічну можливість процедури подання в електронній формі копій документів разом із податковою декларацією з ПДВ, які додаються до заяви зі скаргою на постачальника про відмову надати податкову накладну (додатка 8 до податкової декларації з ПДВ), то такі документи подаються платниками ПДВ до контролюючого органу за місцем податкового обліку на паперових носіях у строк, визначений для подання податкової декларації з ПДВ.

Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс, підкатегорія 101.27

 

Розрахунок коригування у декларації з ПДВ

Державна фіскальна служба роз’яснила, як покупець повинен відобразити розрахунок коригування у своїй декларації з ПДВ.

Так, якщо передбачається збільшення суми компенсації вартості товарів на користь постачальника, то у графі 7 таблиць 1, 2 та 3 додатка 1 до декларації з ПДВ зазначається дата отримання покупцем розрахунку коригування, зареєстрованого в ЄРПН.

Датою отримання розрахунку коригування покупцем вважається дата реєстрації такого розрахунку в ЄРПН.

У разі якщо в додатку 1 до декларації не заповнено графу 7 «дата отримання отримувачем (покупцем)» таблиць 1, 2 та 3 або заповнено її із помилковими даними, то така податкова звітність з ПДВ вважається заповненою з порушеннями.

Для виправлення вказаної помилки потрібно подати уточнюючий розрахунок, та в додатку 1 до уточнюючого розрахунку:

повторити помилковий запис неправильно вказаної дати отримання розрахунку коригування, при цьому вартісні показники зазначаються зі знаком «–» (тобто сторнуються);

вказати правильний запис за операцією з відповідним контрагентом (включаючи вартісні показники);

вказати нульову суму у підсумковому рядку «Усього».

Лист ДФС від 24.09.2015 р. № 20289/6/99-99-19-03-02-15

 

З’явився проект порядку розрахунку зобовязань з податку на прибуток нерезидентів, які діють через постійне представництво

Міністерство фінансів оприлюднило проект наказу «Про затвердження форм та Порядку розрахунку податкових зобов’язань з податку на прибуток нерезидентів, які провадять діяльність на території України через постійне представництво».

Офіційний портал Державної фіскальної служби України, Проект наказу Міністерства фінансів України ” Про затвердження форм та Порядку розрахунку податкових зобов’язань з податку на прибуток нерезидентів, які провадять діяльність на території України через постійне представництво”

 

А в чому ж різниця між податковою консультацією та інформацією, розміщеною в ЗІР

Державна фіскальна служба України роз’яснила різницю між податковими консультаціями та інформацією, розміщеною на загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі.

Так, податкова консультація – це допомога контролюючого органу конкретному платнику податків стосовно практичного використання конкретної норми закону або нормативно-правового акта з питань адміністрування нарахування та сплати податків чи зборів, контроль за справлянням яких покладено на такий контролюючий орган.

Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс (далі – «ЗІР») створено у рамках Електронного Уряду з урахуванням тенденцій розвитку інформаційних технологій у сфері побудови веб-ресурсу та розглядається як інтегрований ресурс в інформаційне середовище органів ДФС, у якому уся направленість діяльності Державної фіскальної служби України, як внутрішня, так і зовнішня, а також усі відповідні процеси інформаційно-довідкових ресурсів підтримуються та забезпечуються відповідними інформаційно-комп’ютерними технологіями.

Робота «ЗІР» направлена на забезпечення суспільства своєчасною, достовірною і повною довідковою інформацією.

Інформація, яка розміщена в «ЗІР», містить загальну позицію ДФС із застосування норм податкового законодавства без врахування особливостей конкретного платника податків та специфіки конкретних ситуацій, а отже не є податковою консультацією в розумінні ПКУ.

Лист ДФС від 30.09.2015 р. № 20716/6/99-99-10-03-02-15

 

Застереження щодо участі у статутному капіталі юридичних осіб – платників єдиного податку

Податківці надали роз’яснення щодо можливості юридичної особи — платника єдиного податку групи 3 здійснювати операції з внесення коштів або майна до статутного капіталу іншої юридичної особи в обмін на корпоративні права.

Так, частка у статутному капіталі юридичної особи, яка планує обрати спрощену систему оподаткування, може належати юридичним особам — платникам єдиного податку у розмірі не менше 75%.

Водночас, придбання та продаж юридичною особою — платником єдиного податку групи 3 корпоративних прав інших юридичних осіб на постійній основі може розглядатися як фінансове посередництво. Не можуть бути платниками єдиного податку групи 3 суб’єкти господарювання, які провадять діяльність у сфері фінансового посередництва.

Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс, підкатегорія 108.01.02

 

Індекс інфляції

 

За повідомленням Державної служби статистики України, індекс споживчих цін (індекс інфляції) у вересні 2015 року відповідно до серпня 2015 року становить 102,3%.

 

Підбірку підготувала: 

Юлія Урбановська, бухгалтер-експерт компанії “Західна консалтингова група”

X