fbpx
[get_banners]

Дайджест новин законодавства і практики за період з 02.11.2015 пo 08.11.2015 РУБРИКА “КАДРИ І ПЕРСOНАЛ”

In: Дайджести новин законодавства і практики 26 Nov 2015

Проект Трудового кодексу прийнятий за основу

Верховна Рада України 5 листопада прийняла за основу проект Трудового кодексу України. Проект Трудового кодексу складається з дев’яти книг (368 статей), а також прикінцевих та перехідних положень. У проект повністю інкорпоровані норми законів «Про оплату праці», «Про відпустки» та частково Закону «Про охорону праці».

Документ визначає основні принципи правового регулювання трудових відносин. У доопрацьованому проекті виписані характеристики умов праці, зокрема, шкідливі і небезпечні умови праці, особливий характер праці, легкі умови праці неповнолітніх, роз’їзний характер роботи, польові умови праці. Прописаний порядок оприлюднення держорганами норм законодавства про працю, осучаснені положення про гарантії мобілізованим, відпустці матерям дітей-інвалідів тощо. 

Проект Трудового кодексу України від 27 грудня 2014 № 1658.

 

Посилено відповідальність роботодавців за порушення прав мобілізованих

Верховною Радою України прийнято Закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за порушення встановлених законом гарантій працівникам, призваним на військову службу.

Відповідно до даного Закону стаття 265 КЗпП доповнено нормою, згідно з якою юридичні особи та ФОП за недотримання встановлених законом гарантій і пільг працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами про військовий обов’язок, про альтернативну (невійськову) службу, про мобілізацію, несуть відповідальність у вигляді штрафу в 10- кратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого вчинено порушення.

Законом також доповнено статтю 41 КпАП новою частиною, згідно з якою порушення зазначених пільг і гарантій тягне за собою накладення на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, а також громадян – суб’єктів підприємницької діяльності штрафу в розмірі від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

У статті 221 і 255 КпАП внесені зміни, якими визначається орган, уповноважений розглядати відповідні справи, і орган, посадові особи якого будуть складати адміністративні протоколи про відповідні правопорушення.

Проект Закону України від 5 червня 2015 р. № 2035а «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за порушення встановлених законом гарантій працівникам, призваним на військову службу»

 

Ухвалено Закон «Про зовнішню трудову міграцію»

Верховна Рада 5 листопада прийняла Закон «Про зовнішню трудову міграцію».

Даним законодавчим актом встановлено правові та організаційні засади державного регулювання зовнішньої трудової міграції та соціального захисту громадян України, які тимчасово виконували або виконують роботу за кордоном (трудових мігрантів), і членів їх сімей.

Законом визначено права трудових мігрантів на належні умови праці, соціальний захист та возз’єднання сім’ї. Також у Законі встановлено державні гарантії щодо надання соціальних послуг та допомоги трудовим мігрантам. Крім цього, встановлено, хто здійснює та яким чином державний контроль та відповідальність за порушення вимог законодавства щодо трудової міграції.

Проект Закону України «Про зовнішню трудову міграцію» від 10 липня 2015 року № 2330а.

 

Щодо порядку повідомлення органів ДФС про прийняття на роботу керівників юридичних осіб

Полтавська ОДПІ ГУ ДФС у Полтавській області повідомляє, що Міністерством соціальної політики України листом від 16.09.2015 № 14209/0/14-15/13 надано роз’яснення щодо порядку застосування норм Постанови Кабінету Міністрів України від 17.06.2015 № 413 «Про порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу».

Зокрема, постановою передбачено, що повідомлення про прийняття працівника на роботу подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою до територіальних органів Державної фіскальної служби за місцем обліку їх, як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, за формою згідно з додатком до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором.

Даний порядок стосується також і прийняття (обрання) на роботу керівників юридичних осіб.

Тому, на думку Міністерства соціальної політики України, у випадку прийняття керівника на новостворене підприємство, установу, організацію повідомлення про прийняття працівника на роботу до територіальних органів Державної фіскальної служби має бути підписано особою, яка визначена внутрішніми документами підприємства, установи, організації або установчими документами.

Офіційний портал Полтавської ОДПІ ГУ ДФС у Полтавській області, рубрика «Новини», підрубрика «Щодо порядку повідомлення органів ДФС про прийняття на роботу керівників юридичних осіб» від 19 жовтня 2015 року

 

Оновлений Класифікатор професій

Мінекономрозвитку наказом від 02.09.2015 № 1084 затвердило зміни до національного класифікатора України ДК 003: 2010 «Класифікатор професій»

Зокрема, Класифікатор професій доповнено новими професійними назвами робіт, серед яких: куратор банку, головний агролісомеліоратор, богослов, професіонал з антикорупційної діяльності, детектив та інші.

Також виключені професії: головний реставратор, начальник штабу цивільного захисту, начальник штабу цивільної оборони, майстер лісу, майстер на лісозаготівельних роботах, експерт технічний промислової безпеки, помічник лісничого.

Деякі назви професій перейменовані.

Наказ Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 2 вересня 2015 року № 1084 «Про затвердження зміни до національного класифікатора України ДК 003:2010»

 

Підбірку підгoтувала: 

Віктoрія Пoлянська, пoмічник юриста кoмпанії «Західна кoнсалтингoва група»

X