Загальний порядок створення та реєстрації підприємства або інших юридичних осіб.

Загальний порядок створення та реєстрації підприємства або інших юридичних осіб

Прийняття рішення

Першою стадією створення юридичної особи є прийняття рішення про заснування. На цій стадії засновники майбутньої юридичної особи вирішують питання про:

1)  найменування юридичної особи;

2)  місцезнаходження юридичної особи;

3) розмір статутного фонду (капіталу), та як він буде розподілений між засновниками;

4)  хто буде керівником юридичної особи;

5) якими видами діяльності буде займатись юридична особа.

Найчастіше рішення про створення оформляється Протоколом Загальних зборів Учасників ЮО або Рішенням засновника(ів).

Наступною стадією є проведення державної реєстрації юридичної особи

Для того, щоб провести державну реєстрацію юридичної особи, потрібно звернутися до державного реєстратора, нотаріуса, виконавчого органу сільської, селищної, міської ради, іншого акредитованого суб’єкта в будь-якому місці України, адже на даний момент державна реєстрація юридичної особи здійснюється згідно з принципом екстериторіальності.

Для проведення державної реєстрації юридичної особи документи подаються у електронній формі через портал електронних сервісів чи у паперовій формі засновником (засновниками) або уповноваженою  особою особисто подати державному реєстратору (надіслати поштовим відправленням чи ) такі документи:

  • заяву про державну реєстрацію створення юридичної особи;
  • один примірник установчих документів, індивідуальний статут, або вказати в реєстраційній карті, що підприємство діє на підставі модельного статуту (з 28.08.2011р.), при цьому підписи фізичних осіб на установчих документах не обов’язково завіряти нотаріально);
  • у разі державної реєстрації юридичної особи, засновником (засновниками) якої є іноземна юридична особа, крім документів, які передбачені частиною першою цієї статті, додатково подається документ про підтвердження реєстрації іноземної особи в країні її місцезнаходження, зокрема витяг із торговельного, банківського або судового реєстру, який відповідає вимогам законодавства.

З дня надходження документів реєстратор має 3 дні для внесення запису в Єдиний державний реєстр про проведення державної реєстрації юридичної особи. Дата внесення до Єдиного державного реєстру запису про проведення державної реєстрації юридичної особи і є датою державної реєстрації юридичної особи.

Наступною стадією є, так звані, після реєстраційні процедури

До них належать:

  • реєстрація в органах статистики
  • реєстрація у органах ДФС
  • реєстрація платником єдиного соціального внеску
  • виготовлення печатки

Відомості з Єдиного державного реєстру про державну реєстрацію створення юридичної особи та її відокремленого підрозділу є підставою для взяття їх на облік в органах державної статистики, державної фіскальної служби та/або вчинення інших дій відповідно до законодавства.

Виготовлення печатки :

Чинним законодавством не передбачено дозволу органів МВС для виготовлення печатки. Тому, щоб її виготовити, достатньо звернутися керівнику (або довіреній особі) до штемпельно-граверної майстерні, яка займається виготовленням печаток. Найчастіше, при виготовленні печатки вимагають лише оригінал Виписки з Єдиного державного реєстру та оригінал паспорта керівника (або його копію, якщо звертається довірена особа).

У певних випадках для підприємства також можуть бути необхідні:

–       документальне підтвердження адреси реєстрації (юридична адреса),

–       отримання іноземним засновником фізичною особою ідентифікаційного номера,

–       реєстрація платником єдиного податку,

–       реєстрація платником ПДВ,

–       отримання торгового патенту, 

–       акредитація на митниці як суб’єкта ЗЕД,

–       отримання дозволу на працевлаштування іноземця,

–       інші додаткові реєстраційні дії та юридичні процедури. 

Увага: 

Шановні читачі, ми намагаємося підтримувати наші статті в актуальному стані та оперативно вносити зміни до них, проте, Товариство з обмеженою відповідальністю «Західна консалтингова група» не гарантує, що процедури, описані у цій статті є актуальними на момент, коли Ви її читаєте. Стаття носить рекомендаційний характер і відображає законодавство на момент публікації статті та бачення і думку авторів. Інформація і посилання на законодавство не гартує його актуальність, оскільки законодавство змінюється. Перш ніж самостійно здійснювати процедури, описані у цій статті, слід уважно ознайомитись з актуальним законодавством. Крім законодавства, існують також практичні аспекти його застосування, та технічні особливості різних процедур.

 

()
Підписатись на наші новини


error: